Leden 2015

Tajemství vchodu

29. ledna 2015 v 7:00 | DašiaS vchodem do bytu se pojí nové začátky a také vaše emoce, city a pocity a mnoho dalšího pro vaše zdraví, štěstí, radost ze života. Velký vliv má na začátky vztahů, první rande, nástup do práce, zkoušky ve škole apod.

U žen ovlivňuje schopnost otěhotnění, průběh těhotenství, porod a kojení.

U mužů oblast vchodu ovlivňuje potenci a u mužů i žen zdraví urogenitálního traktu.

Jak čistá je vaše předsíň, dveře, zádveří, tak čistá je i vaše hlava ráno po probuzení. Nánosy

bláta, hromady reklamních letáků, koš se špinavým prádlem, smeták a kbelík nebo snad dokonce igelitový pytel s odpadky připravený k vynesení do popelnice přitahují těžké pocity, smutek, deprese.

Čisté, voňavé a hezky uspořádané místo přináší příjemné pocity, chuť pracovat i bavit se. Jemné a veselé barvy zdí, nábytku i dalších předmětů přinášejí do prostoru radost a pocit čistoty.


V dostupné feng shui literatuře najdete častokrát i tvrzení, že se vchodem - zvláště je-li v pakuu číslo 1 (podle magického čtverce pakuí) - je spojená voda. Častokrát najdete doporučení dát ke vchodu malou fontánku, zásobní barel s pitnou vodou, nebo modrý koberec barvu na dveře nebo zdi. To je ale velká chyba. Modrá barva a voda ke vchodu ani, když je v pakuu 1, nepatří. Proč ? Protože všechny dostupné knihy o feng shui píší jen o pravidlech spojených s půdorysy bytu. Svět zmenšují na placku rozměru 2D. Byt ani náš život ale není placatá fotografie, je to trojrozměrný prostor 3D. Feng shui trojrozměrného prostoru se předává pouze z Mistra na žáka a teprve po složení náročných zkoušek (já je úspěšně složila před 12 lety po několika letech studia a praxe feng shui). Ve 3D vchodu (i v pakuu 1) se voda ani modrá či černá barva nepřidává, protože by vytvořila bažinu, která smrdí, štípe a líhnou se v ní komáři potíží a překážek.


A máte-li blízko vchodu (nebo v pakuu 1) WC nebo koupelnu, vanu, pračku, umývadla, tak budete muset o tuto oblast pečovat s ještě větším citem. Koupelna a záchod budou potřebovat speciální nápravná opatření, aby nepřidávala potíže do vašeho života.

Jaká ? Zeptejte se, ráda odpovím :o)


Kouzelné probouzení

24. ledna 2015 v 13:21 | Dašia

Jakpak se ráno probouzíte? Snadno a rychle ? Nebo se ospale vypotácíte z postele a ještě v koupelně napůl spíte a nemůžete se probudit ani u snídaně po pořádném hrnku kávy ? Podíváme se na to, jak to zařídit, aby probouzení bylo příjemné a krásné.

Čekáte že půjdeme do ložnice? Ale kdepak. Nás bude tentokrát zajímat především vchod do bytu a předsíň. Jimi přichází do bytu venkovní energie a jako pramen vody se pak rozlévá do celého bytu.

Pokud se ráno probouzíte snadno a zvesela, pak s největší pravděpodobností budou vaše dveře do bytu či domu, předsíň a zádveří t hlediska feng shui v pořádku. Jestli jsou ale vaše rána těžká a při pohledu do zrcadla si občas říkáte : "neznám tě, ale umeju tě", bude vaše tato oblast vašeho bytu volat po prozkoumání a úpravách.


Vchod, dveře s prostor kolem nich ovlivňují všechny naše začátky. Nejen takové ty velké jako je nástup do práce, odjezd na dovolenou, nový vztah, nový projekt, ale i takové zdánlivé drobnosti jako je ranní vstávání. A s jakou náladou se ráno probudíte, taková vám obvykle vydrží nejméně celé dopoledne. Někomu možná i celý den. A to už stojí za to věnovat této části našeho bytu trochu víc pozornosti, že. Abyste vstávali s úsměvem a ne "zadními půlkami" napřed , prozkoumejte pořádně vchod a jeho okolí, Dívejte se citlivě, jaké tam máte předměty, barvy, atmosféru, vůni.


A jak začít s tím průzkumem ?

1) Nejdůležitější je první dojem.

Jaký je váš první pocit z prostoru kolem vchodu? Je tu čisto a voňavo ? Je tu dost světla a věci tady působí uspořádaným dojmem? To je dobré.

Pokud tato část bytu působí jako temný sklep, ve vzduchu se vznášel pach vlhka nebo dokonce plísně, pak máte co napravovat. Třeba přidáním světla (osvětlení) a pořádným úklidem.


Vchodové dveře a prostor kolem nich má působit svěžím, světlým a uspořádaným dojmem


2) Jak vypadají vaše dveře?

Jsou čisté, jdou snadno otevírat nebo jim musíte pomáhat kolenem ? Nevrzají? Je kolem vstupu příjemně volný prostor nebo musíte kličkovat mezi rozházenými botami, odloženými taškami a dalšími předměty?


Aby se vám ráno dobře vstávalo a vše, co budete začínat, dařilo, uvolněte prostor kolem dveří co nejvíc. Vyhoďte odsud staré nebo zapomenuté věci, namažte vrzající dveře, urovnejte boty. Hromada zablácených bot spolehlivě ucpává proudy energie a bere chuť vykročit svěže do nového rána. Jejich "odér" taky dokáže praštit do nosu podobně jako ruka silného boxera. Rozprašovač svěží vůně nebo malá aromalampa v předsíni je proto rozhodně investicí, která se vám stonásobně vrátí v dobré náladě.


3) Pro vylepšení si sem dejte i drobné věci, které ve vás probouzí radost, krásu, aktivitu. Květinu, hezký obrázek apod. Jenom pozor na kolo, lyže, brusle, rotoped jsou příliš rychlé - budou vás z bytu - domu vyhánět ven. Sportovní nářadí do bytu nepatří! Že nevíte kam je dát? Dobře, najdeme řešení i pro vás, kteří nemáte garáž nebo sklep. Ale tady už je potřeba hledat individuální řešení. Konzultace je nejsnazší cesta k cíli, abyste si nápady ve stylu pokus-omyl něco nepokazili. Ozvěte se, ráda se vám budu věnovat.

Vchod a jeho okolí ovlivňuje i vaše nálady, pocity ale i třeba průběh těhotenství, porodu a mnoho dalšího….a o tom zase příště.


vaše Dašia


Stejné přitahuje stejné

18. ledna 2015 v 7:00 | Dašia
Milá neznámá přítelkyně - protože jsi to obvykle ty, ženo, kdo pečuje o teplo rodinného krbu a domácí pohody - tady jsou další moje potřehy a zkušenosti pro tebe :
Feng shui člení nekonečné prostředí, krajinu, města, domy, byty, pokoje do lépe uchopitelných celků. Čínsky se jim říká pakua nebo bagua. Každý prostor se dá podle nich rozdělit na určité oblasti, v nichž se zrcadlí určité oblasti života.

Každé části prostoru pak prospívají nebo naopak škodí určité barvy, tvary, materiály. Díky tomu můžeme v našem domě, bytě, kanceláři podpořit nebo naopak úspěšně poničit naše vztahy v práci i v rodině, zdraví, kariéru, výši výdělku finanční, talent našich dětí, schopnost učit se novému apod., dosahování vysněných cílů apod.


Správnou úpravou interiéru, která je v harmonii s principy feng shui, si proto můžeš velice mnoho zlepšit v našem životě. Feng shui je o tom, jak ty ovlivňuješ prostor (dům, byt, zahradu, kancelář, pracoviště) a jak nazpět vše, čím jsi obklopena, ovlivňuje nazpět tebe. Proto je tak důležité vědět, že stejné přitahuje stejné. Krása - krásu, příjemné události, ošklivost - nepříjemné a bolestivé události, zkušenosti.

Všechno je energie

16. ledna 2015 v 7:00 | Dašia
Každá věc v z pohledu dávné filosofie feng shui je živá a má energetický náboj nebo složku. A tak všechno - rostliny, zvířata, hory, řeky, lidé, věci, předměty každodenní potřeby nesou v sobě neviditelnou energii. Tato energie dodává vitalitu živým tvorům a různou kvalitu předmětům.
Energie předmětů, živých tvorů, rostlin, krajiny a pod. také ovlivňuje proudy životadárné energie vzduchu, který nás obklopuje.
Principy feng shui nám pomáhají porozumět tomuto proudění i možnostem, jak si doplnit si potřebnou životadárnou energii pro náš život.
Máme-li dost neviditelné, jemnohmotné energie, máme krásný, bohatý, úspěšný život, harmonické vztahy, zdraví. No prostě všechno, co si jen můžete nebo dokážete přát.
Tělo je dopravním prostředkem, jakýmsi autem, pro duši. Sny a představy o tom, co by duše ráda prožila v tomto vtělení, jsou cílem, ke kterému se pomocí těla snaží dojet.
Tak jako auto potřebuje na rozjetí, cestu i dosažení cíle benzín, tak tělo potřebuje energii. Podle toho, jak "plnou" nádrž má auto či tělo, tak daleko se dostane na cestě start-cíl. Něčí tělo se škytáním motoru s bídou přeskáče pár metrů od startu, jiné dokáže nahodit raketové motory a zamířit ke hvězdám.
Množství energie v těle ovlivňuje prostředí kolem nás. Dobře upravené, krásné interiéry i exteriéry energii dodávají. Feng shui nabízí perfektní rady, jak dosáhnout takové harmonie prostoru, aby nám energii poskytoval místo ubíral.
Artantra pracuje přímo s tělem. Nabízí způsoby kultivace naší vnitřní energie. Vnitřní energie těla se pak zrcadlí ve způsobech úpravy interiérů i exteriérů, ve kterých žijeme. Čím jemnější a silnější energií tělo disponuje, tím krásnějšími a líbeznějšími předměty, barvami, věcmi, květinami se obklopujeme. Krásné uspořádání bytu, pracoviště i jejich okolí zase zpětně dodává energii tělu. Tělo a prostor kolem nás stejně jako Artantra a Feng shui jsou spojené nádoby. Nádoby, ve kterých lze obyčejný benzín přetvořit v raketové palivo.
Feng shui je prastaré čínské umění zabývající se tím, jak harmonicky utvářet prostředí, ve kterém žijeme tak, aby podporovalo náš život, naše záměry, dosahování vysněných cílů. Vychází z tisíciletých zkušeností učenců, kteří vypozorovali a popsali zákonitosti utváření a působení prostředí na život člověka, na jeho zdraví, rozvoj schopností, kariéru, vztahy apod.
Stejně jako den a noc, slunce, měsíc, déšť či sucho, ovlivňuje náš život i krajina, v ní poloha domu a rozčlenění prostoru bytu nebo pracoviště, umístění všech předmětů, kterými se obklopujeme a s tím vším související pohyb neviditelné životadárné energie čchi v prostoru.
Smyslem Feng shui je dosažení správného uspořádání věcí, barvami, materiály, tvary a nastolení harmonie mezi nimi navzájem. Věnuje se správnému rozmístění tak, aby prospívaly obyvatelům bytu, domu, města. Ve své praktické podobě je Feng Shui velmi racionální systém nabízející řešení řady problémů.
Artantra pracuje i s emocionální pamětí budov, zdí a předmětů. Také s jejich vlivem na lidské tělo a duši vlivem, osudovými vazbami na místa a předměty, symboly.

Feng shui učí, že změna je život

14. ledna 2015 v 15:10 | Dašia
Kořeny feng shui sahají někam 5 až 6 tisíc let nazpět. Až k šamanským rituálům a přírodním náboženstvím starověké Číny. Feng shui znamená v překladu Voda a Vítr. To má připomínat, že všechno kolem nás - příroda, lidé, události - jsou neustále v pohybu a proměňují se stejně jako voda a vítr.
Všechny principy dávného umění feng shui vycházejí z přírody. Moudří učenci odkoukali z přírody principy jejich proměn a tyto principy nám zanechali v podobě rozsáhlého umění, kterému jsme si zvykli říkat feng shui.
Starověcí Číňané učili, že celý Vesmír, všechny bytosti, věci, příroda jsou součástí jednoho všezahrnujícího prostředí, které žije, pulzuje, neustále se pohybuje a mění. Jediná neměnná jistota života na Zemi je neustálá změna.

Rituál Tříkrálový pro hojnost a peníze

4. ledna 2015 v 12:17 | Dašia
Hodila by se vám nějaká koruna, euro či dolar navíc do rozpočtu vaší rodiny ? Zkuste Tříkrálový rituál. Artantra®feng shui zná mnoho rituálů na hojnost, zlepšení vztahů, kariéry, zdraví apod. 6. leden, den Tří králový, je jeden z nejvhodnějších dnů v roce pro rituál vábící peníze do vašeho života a hojnost ve všech podobách. Letos, v roce 2015, je navíc 5. ledna ráno úplněk a to zesiluje sílu Tříkrálové magie, tj. rituálů konaných tento den.
Máte zájem si to letos vyzkoušet ? Ano ? Tak si připravte malou bílou porcelánovou misku, hrstku bílé rýže a zlatou minci.
Nemáte bílou misku ? Nevadí. Možná doma najdete misku z bílého, průhledného skla nebo z béžové či hnědé keramiky nebo kovovou misku zlatavé barvy. Nevhodný je plast, miska stříbřité barvy nebo porcelán (keramika, sklo, kov) z barevným zdobením. Zlatá linka na bílém podkladu nevadí. Barevné misky jsou nevhodné.
Misku naplňte bílou rýží skoro po okraj a doprostřed navrch rýže položte "zlatou" minci. Ideální je dvacetikoruna, desetikoruna nebo padesátikoruna. Euro je vhodné jedině, pokud pracujete pro zahraniční firmu v zemi, kde se platí eurem. Dolary v Evropě nejsou vhodné pro tento rituál.
Stejně tak nelze nahradit minci nějakou "zlatou" pamětní mincí, jaké se dnes prodávají v turistických centrech, kostelích apod. Je nezbytné, aby to byla mince měny, ve které dostáváte váš plat.
A kam misku s rýží a mincí postavit ? Stoupněte si čelem ke vchodovým dveřím do bytu nebo domu, jakobyste chtěli vyjít ven ze dveří na chodbu nebo chodník. Misku pak položte ke zdi po vaší levé ruce do nejbližšího rohu na zem.
Každý den několikrát udělejte ukazováčkem tři kruhy v rýži kolem mince ve směru hodinových ručiček. Prostě načechrejte ukazováčkem rýži v misce. Třikrát za den stačí, ale klidně můžete rýži čechrat a míchat i vícekrát za den.
Po 21 až 28 dnech každodenního míchání rýže v misce odneste rýži k nejbližší řece a vysypte ji obřadně do vody. Minci uschovejte do peněženky a noste ji tam pro štěstí po celý rok až do dalšího svátku Tří králů.
První výsledky vábení hojnosti zaznamenáte obvykle po 21 až 28 dnech, tj. po vysypání rýže do řeky. Výjimeční lidé s čistou karmou mohou zaznamenat první signály i dříve, třeba už po pár dnech. Může to být pozvání na oběd, drobný dárek, sleva v supermarketu na zboží, které kupujete jen jednou za čas apod. Po čase to může být zvýšení platu, pěkné prémie nebo nová pracovní nabídka, u podnikatelů dobrý obchod, zvětšení klientely apod.
Vyzkoušejte. A když mi dáte vědět, jak se vám rituál líbil nebo co přivábil do vašeho života, budu ráda za každý váš ohlas.

Tajemná Artantra® a její zrcadlení ve feng shui

3. ledna 2015 v 19:12 | Dašia
Tajemná Artantra® a její zrcadlení ve feng shui
Artantra® je mystická nauka, která dokáže změnit náš osud, plnit naše přání a především je skvělým nástrojem, jehož pomocí můžeme pod nánosy každodennosti, všednosti a únavného stereotypu najít smysl života, originální životní cestu...štěstí...lásku...a chcete-li, pak třeba i cestu k osvícení
Artantra® zkoumá a pracuje s vlivy prostoru a času na nejrůznější oblasti našeho života, na vztahy, kariéru, finance apod. Dokáže i nahlédnout do minulých životů a umožnit komunikaci s formami života po životě.
Do Artantry patří magie lásky, tantra pravé a levé ruky stejně jako architektura našeho osudu, domu, bytu, vztahů, budoucnosti.
Artantra® patří mezi dávné nauky předávané po staletí z Mistra na žáka. Je už mnoho let mojí profesí i koníčkem, tím, co každý den žiji a neustále studuji do větší a větší hloubky déle než třicet let.
Tento blog jsem založila proto, abych se mohla s vámi podělit o moje hluboké znalosti a obsáhlé zkušenosti z mojí dlouholeté praxe.
V době, kdy jsem před lety začínala s praxí fengshuistky, téměř nikdo nevěděl, co feng shui je. Dnes je feng shui módou a za fengshuisty se prohlašují i bytoví architekti, výrobci nábytku, malíři bytů a další řemeslníci. Feng shui v povědomí lidí degradovalo na "šoupání nábytkem" v bytě nebo barevné kombinace prostoru či předmětů. Pro svoji práci proto používám ochrannou známku umění Artantra®, které je nejvyšším levelem opravdového feng shui. V oboru Artantra® mám už mnoho let nejvyšší dosažitelný certifikát opravňující nejen v praktikování poradenství ale i k výuce Artantry®.
Ráda bych vrátila tisíce let starému umění feng shui jeho opravdový rozměr, hloubku, mystiku, schopnost měnit náš život, osud, karmu a vše, co si přejeme změnit. Na tomto blogu budu každý týden zveřejňovat nové články, které vám přívětivou formou budou otevírat dveře do tohoto umění.
Více o mně najdete na mém webu www.svetlovska.com

Holinky nebo hodinky ?

3. ledna 2015 v 17:43 | Dašia
Holinky nebo hodinky? Obojí se natahuje. A přesto je mezi nimi propastný rozdíl. To první se natahuje na zpocené nohy. U druhého se natahuje někde v hloubi uložený strojek pohánějící časoměřič kupředu od vteřiny ke vteřině.K vytvoření propastného rozdílu stačí jediné písmenko. Jediná, zdánlivá drobnost.
A to se ani obě zmíněná písmenka svým vzhledem nijak dramaticky neodlišují. Obě mají vysokou kolmou linii. Jen "d" má dole malé bříško. A to nenápadné malé bříško přilepené k písmenu "l" těžké gumáky do hnoje bleskově promění v kouzelný přístroj, který dokáže spoutat nekonečno a nakrájet ho na maličké plošky.

Ze hry základních tvarů - čtverec, obdélník, trojúhelník, kruh, vlnovka - a jejich všelijakých kombinací vychází dávné čínské umění Feng Shui. Zabývá se vztahy mezi jednotlivými tvary a hledá jejich harmonické rozmístění v prostoru. Fengshuista se snaží, aby tvary spojily své rozdílné síly a přispěly k vytvoření závěrečného obrazu. Jakého obrazu? To už záleží na tom, kdo a k jakému účelu obraz vytváří. Jestli touží po výbušné a tříštivé extravaganci nebo naopak po harmonii a klidu.

Malá změna tvaru. A najednou z "l" je "d" a z jednoho slova jiné slovo a za každým z těch slov zcela jiný předmět, jiný příběh, jiný život….Rozvírající se nůžky. Na počátku dvě skoro stejné kovové linie ostří těsně u sebe - dvě skoro stejná slova. Na konci špice kovových linií míří na zcela jiné strany - dva zcela jiné příběhy.
První příběh bude psát farmář chovající dobytek nebo čistič kanálů, člověk pohybující se v bahně. Druhý příběh bude psát dávný učenec, který hledal hmotné vyjádření času, ovládal mechaniku, matematiku, práci s kovem a další umění.

Malá změna tvarů či jejich přeskupení - a z chaosu je řád a harmonie, z otravného nepořádku je krásná harmonie. Nebo naopak.
Někdy k vytvoření něčeho nového, nádherného, stačí zdánlivá drobnost. Ke zničení něčeho krásného stačí občas taky hodně málo. Třeba rozbití hmoty tak titěrné jako je atom.

Malé bříško přilepené ke kolmé linii. Stačí to bříško zrcadlově obrátit a z "d" je "b", z hodinek jsou hobinky a nic najednou nedává smysl.
Ano, písmeno "b" existuje a je ho v abecedě potřeba, ale v kombinaci s dalšími písmeny ve zmíněném slově prostě nedává smysl. Místo, aby malé bříško přilepené ke kolmé linii povýšilo holinky na hodinky, když se přilepí na opačnou stranu, zničí i ty původní holinky.

Nenápadná drobnost v interiéru může krásně proměnit celý byt - a podobně jako rozvírající se nůžky - i dát nový směr životu. Ale taky, když je ta drobnost špatně vybraná, umístěná nebo jen "otočená na opačnou stranu", může všechno dosavadní zničit a pohřbít.

Holinky nebo hodinky? Farmářovi by hodinky na ruce, když potřebuje ochránit bosé nohy, nebyly k ničemu. Učenému vynálezci zase při jeho bádáních gumáky na nohou taky moc nepomohou. Každý si vybere to, co je mu bližší, to co je pro něho v dané situaci potřebnější.

Předměty a jejich uspořádání v interiéru by měly sloužit našim potřebám, naší životní cestě. Zařízení pokoje, bytu, domu pro každého bude jiné. Stejně originální jako je on sám, jaké jsou jeho životní postoje, názory, to po čem touží, čeho by chtěl dosáhnout.
To, jak si kdo upraví svůj domov, pracoviště a pod., mu může v jeho životní cestě pomáhat nebo mu ji naopak ztěžovat. Jako holinky nebo hodinky.