Kouzelné probouzení

24. ledna 2015 v 13:21 | Dašia

Jakpak se ráno probouzíte? Snadno a rychle ? Nebo se ospale vypotácíte z postele a ještě v koupelně napůl spíte a nemůžete se probudit ani u snídaně po pořádném hrnku kávy ? Podíváme se na to, jak to zařídit, aby probouzení bylo příjemné a krásné.

Čekáte že půjdeme do ložnice? Ale kdepak. Nás bude tentokrát zajímat především vchod do bytu a předsíň. Jimi přichází do bytu venkovní energie a jako pramen vody se pak rozlévá do celého bytu.

Pokud se ráno probouzíte snadno a zvesela, pak s největší pravděpodobností budou vaše dveře do bytu či domu, předsíň a zádveří t hlediska feng shui v pořádku. Jestli jsou ale vaše rána těžká a při pohledu do zrcadla si občas říkáte : "neznám tě, ale umeju tě", bude vaše tato oblast vašeho bytu volat po prozkoumání a úpravách.


Vchod, dveře s prostor kolem nich ovlivňují všechny naše začátky. Nejen takové ty velké jako je nástup do práce, odjezd na dovolenou, nový vztah, nový projekt, ale i takové zdánlivé drobnosti jako je ranní vstávání. A s jakou náladou se ráno probudíte, taková vám obvykle vydrží nejméně celé dopoledne. Někomu možná i celý den. A to už stojí za to věnovat této části našeho bytu trochu víc pozornosti, že. Abyste vstávali s úsměvem a ne "zadními půlkami" napřed , prozkoumejte pořádně vchod a jeho okolí, Dívejte se citlivě, jaké tam máte předměty, barvy, atmosféru, vůni.


A jak začít s tím průzkumem ?

1) Nejdůležitější je první dojem.

Jaký je váš první pocit z prostoru kolem vchodu? Je tu čisto a voňavo ? Je tu dost světla a věci tady působí uspořádaným dojmem? To je dobré.

Pokud tato část bytu působí jako temný sklep, ve vzduchu se vznášel pach vlhka nebo dokonce plísně, pak máte co napravovat. Třeba přidáním světla (osvětlení) a pořádným úklidem.


Vchodové dveře a prostor kolem nich má působit svěžím, světlým a uspořádaným dojmem


2) Jak vypadají vaše dveře?

Jsou čisté, jdou snadno otevírat nebo jim musíte pomáhat kolenem ? Nevrzají? Je kolem vstupu příjemně volný prostor nebo musíte kličkovat mezi rozházenými botami, odloženými taškami a dalšími předměty?


Aby se vám ráno dobře vstávalo a vše, co budete začínat, dařilo, uvolněte prostor kolem dveří co nejvíc. Vyhoďte odsud staré nebo zapomenuté věci, namažte vrzající dveře, urovnejte boty. Hromada zablácených bot spolehlivě ucpává proudy energie a bere chuť vykročit svěže do nového rána. Jejich "odér" taky dokáže praštit do nosu podobně jako ruka silného boxera. Rozprašovač svěží vůně nebo malá aromalampa v předsíni je proto rozhodně investicí, která se vám stonásobně vrátí v dobré náladě.


3) Pro vylepšení si sem dejte i drobné věci, které ve vás probouzí radost, krásu, aktivitu. Květinu, hezký obrázek apod. Jenom pozor na kolo, lyže, brusle, rotoped jsou příliš rychlé - budou vás z bytu - domu vyhánět ven. Sportovní nářadí do bytu nepatří! Že nevíte kam je dát? Dobře, najdeme řešení i pro vás, kteří nemáte garáž nebo sklep. Ale tady už je potřeba hledat individuální řešení. Konzultace je nejsnazší cesta k cíli, abyste si nápady ve stylu pokus-omyl něco nepokazili. Ozvěte se, ráda se vám budu věnovat.

Vchod a jeho okolí ovlivňuje i vaše nálady, pocity ale i třeba průběh těhotenství, porodu a mnoho dalšího….a o tom zase příště.


vaše Dašia

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 jana jana | E-mail | 14. února 2015 v 9:12 | Reagovat

super, hned jsem udělala, měli jsme tam nepořádek a mě se těžko vstává :) díky

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama