Všechno je energie

16. ledna 2015 v 7:00 | Dašia
Každá věc v z pohledu dávné filosofie feng shui je živá a má energetický náboj nebo složku. A tak všechno - rostliny, zvířata, hory, řeky, lidé, věci, předměty každodenní potřeby nesou v sobě neviditelnou energii. Tato energie dodává vitalitu živým tvorům a různou kvalitu předmětům.
Energie předmětů, živých tvorů, rostlin, krajiny a pod. také ovlivňuje proudy životadárné energie vzduchu, který nás obklopuje.
Principy feng shui nám pomáhají porozumět tomuto proudění i možnostem, jak si doplnit si potřebnou životadárnou energii pro náš život.
Máme-li dost neviditelné, jemnohmotné energie, máme krásný, bohatý, úspěšný život, harmonické vztahy, zdraví. No prostě všechno, co si jen můžete nebo dokážete přát.
Tělo je dopravním prostředkem, jakýmsi autem, pro duši. Sny a představy o tom, co by duše ráda prožila v tomto vtělení, jsou cílem, ke kterému se pomocí těla snaží dojet.
Tak jako auto potřebuje na rozjetí, cestu i dosažení cíle benzín, tak tělo potřebuje energii. Podle toho, jak "plnou" nádrž má auto či tělo, tak daleko se dostane na cestě start-cíl. Něčí tělo se škytáním motoru s bídou přeskáče pár metrů od startu, jiné dokáže nahodit raketové motory a zamířit ke hvězdám.
Množství energie v těle ovlivňuje prostředí kolem nás. Dobře upravené, krásné interiéry i exteriéry energii dodávají. Feng shui nabízí perfektní rady, jak dosáhnout takové harmonie prostoru, aby nám energii poskytoval místo ubíral.
Artantra pracuje přímo s tělem. Nabízí způsoby kultivace naší vnitřní energie. Vnitřní energie těla se pak zrcadlí ve způsobech úpravy interiérů i exteriérů, ve kterých žijeme. Čím jemnější a silnější energií tělo disponuje, tím krásnějšími a líbeznějšími předměty, barvami, věcmi, květinami se obklopujeme. Krásné uspořádání bytu, pracoviště i jejich okolí zase zpětně dodává energii tělu. Tělo a prostor kolem nás stejně jako Artantra a Feng shui jsou spojené nádoby. Nádoby, ve kterých lze obyčejný benzín přetvořit v raketové palivo.
Feng shui je prastaré čínské umění zabývající se tím, jak harmonicky utvářet prostředí, ve kterém žijeme tak, aby podporovalo náš život, naše záměry, dosahování vysněných cílů. Vychází z tisíciletých zkušeností učenců, kteří vypozorovali a popsali zákonitosti utváření a působení prostředí na život člověka, na jeho zdraví, rozvoj schopností, kariéru, vztahy apod.
Stejně jako den a noc, slunce, měsíc, déšť či sucho, ovlivňuje náš život i krajina, v ní poloha domu a rozčlenění prostoru bytu nebo pracoviště, umístění všech předmětů, kterými se obklopujeme a s tím vším související pohyb neviditelné životadárné energie čchi v prostoru.
Smyslem Feng shui je dosažení správného uspořádání věcí, barvami, materiály, tvary a nastolení harmonie mezi nimi navzájem. Věnuje se správnému rozmístění tak, aby prospívaly obyvatelům bytu, domu, města. Ve své praktické podobě je Feng Shui velmi racionální systém nabízející řešení řady problémů.
Artantra pracuje i s emocionální pamětí budov, zdí a předmětů. Také s jejich vlivem na lidské tělo a duši vlivem, osudovými vazbami na místa a předměty, symboly.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama