Jako voda a oheň

7. února 2015 v 7:00 | Dašia
Voda probouzí život, růst nového. Zkuste dát malý, scvrklý vysušený hrášek, semínko, na podušku z navlhčené vaty. Vrásčitá slupka začne vstřebávat vodu, a narovnávat se. Hmota uvnitř slupky bobtná. Za pár hodin vypadá hrášek líp než dáma s pletí šarpeje po nákladném liftingu. Zakulatí se, vrásky na jeho povrchu se vyrovnají a uvnitř semínka se začne něco dít. Za dalších několik hodin pod slupkou začne klíček. Za krátký čas si prorazí cestu ven a slupka se oddělí, aby nebránila rozpínavosti budoucího kořene, stonku, lístků, nové rostlinky.


Feng shuej je nauka o proměnách viditelných a hmatatelných forem života, jeho projevech v prostoru a jejich vzájemném ovlivňování se.

Vysvětlí vám snadno, proč suchý hrášek prahne po vodě. Proč jdou na dračku kosmetické hydratační krémy, proč jezdíme na dovolenu k moři nebo se chodíme vypotit do sauny. Proč jsou malé děti k neudržení, když vidí kaluž vody a musejí si v ní vyráchat alespoň boty.


Kdysi jsem slyšela krásný příměr : "Chlapec se stává mužem ve chvíli, kdy poprvé obejde kaluž, místo aby do ní vstoupil." Chlapec, který má potřebu se spontánně vyhrošit v kaluži, je schopen ještě přijímat nové vjemy, city, projevovat pocity, emoce, hledat nové, originální cesty. Muž, který obejde kaluž, už podlehl požadavkům společnosti, kulturním zvyklostem, je uvězněný v převzatém stereotypu předchozích generací. Je opatrnější v projevování citů, spoutal své emoce a možná i představivost.


Dávní mudrci Staré Číny pozorováním zjistili, že každá forma, tvar, barva, vnitřní charakteristika - živel rezonuje s určitými místy v prostoru. V krajině, zahradě, v domě, místnosti a pod. Rezonuje buď více či méně přátelsky nebo naopak nepřátelsky. Co s čím a jak zachovali dávní mudrcové podobě, kterou by matematik nazval "vzorečkem na štěstí".


Voda jsou naše city a pocity, s nimiž intuitivně kombinujeme barvy, tvary, materiály v našem bytě, domě, pracovišti, zahradě….ale nezapomeňte, k vodě vždy patří oheň…oheň naší radosti…..teprve pak je z toho ten správný "kokteil".

A pokud se nechcete spoléhat jen na intuici, která často podlehne mámivým brýlím módních trendů a pak nám víc škodí, než pomáhá, věnujte trošku času k prozkoumávání principů feng shui. Ráda se s vámi zase brzy podělím o moje další zkušenosti z mnoha let praktikování feng shui.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Ivana Havlíčková Kolínová Ivana Havlíčková Kolínová | E-mail | 31. března 2017 v 10:07 | Reagovat

Milá paní Dagmar, miluji život a všechny elementy života, které jej vytvářejí.Těším se na Vaše vyprávění, neboť mě velice zajímá vše o učení Feng shui. Přeji pěkný den. :) Ivana

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama